یک ژنرال بازنشسته اسرائیل که پیش از این نیز قدرت ارتش این رژیم را زیر سوال برده بود گفت که سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی قادر به رهگیری هزاران موشک نقطه زن نخواهند بود و صدمات آن دولت را فلج خواهد کرد و در پی آن کشتار جمعی و فرار به خارج آغاز می‌شود.

یک ژنرال بازنشسته اسرائیل که پیش از این نیز قدرت ارتش این رژیم را زیر سوال برده بود گفت که سامانه‌های دفاعی رژیم صهیونیستی قادر به رهگیری هزاران موشک نقطه زن نخواهند بود و صدمات آن دولت را فلج خواهد کرد و در پی آن کشتار جمعی و فرار به خارج آغاز می‌شود.

به گزارش سی نیوز، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، یتسحاق (اسحاق) بریک، ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی سناریوی پایان کار این رژیم را منتشر کرد.

وی در این باره گفت: خانه همچنان سر جای خود قرار دارد اما شکاف در اوج خود است، این وضعیت امنیتی حال حاضر اسرائیل است، اسرائیل قدرت دفاع از جبهه داخلی را در جنگ آینده از دست داده است. آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش دو هفته پیش،‌ بیانیه‌ای را برای عموم مردم صادر کرد که در آن تأکید شده بود، جبهه داخلی باید در زمینه آگاهی برای جنگی آماده شود که بسیار دشوار خواهد بود، به‌طوری که قابل مقایسه با جنگ‌های قبلی نیست.

در مقاله بریک که در روزنامه عبری زبان هاآرتص منتشر شده، آمده است، منظور کوخاوی، تهدید موشک‌های نوار غزه، لبنان، سوریه، عراق و ایران بوده است. ۱۵ سال از جنگ دوم لبنان و اینکه اسرائیل خودش را در تیررس شدید موشک‌ها از سمت شمال و جنوب می‌دید، گذشته است، از آن زمان به بعد مشخص شد که قواعد درگیری در منطقه تغییر کرده است، دشمن متوجه آن بوده و منتظر و سرشار از امیدهای جدید برای نابود کردن اسرائیل توسط ۲۰۰ هزار موشک و راکتی است که در انبارهای خود ذخیره کرده است.

بریک ادامه داد: این تهدید تنها شامل عدد و ارقام موشک‌ها نیست، بلکه توسعه و تحول دیگری در این راستا را در بر می‌گیرد که همان ویژگی دقت و نقطه زنی است. این ویژگی نقطه ضعف این سلاح بود که اکنون به یک سلاح ویرانگر تبدیل شده است طوری که در پی توسعه فناوری‌های GPS و تشخیص تصاویر می‌توان یک موشک با دقت “اولیه” را تا مساحتی در حدود ۱۰ هزار متر مربع شلیک کرد و اگر این هدف در مرکز یک شهر باشد، آثار آن در حالت‌های مختلف قابل توجه خواهد بود و زمانی که درباره موشک سنگین نقطه زن صحبت می‌شود بهتر است که جزئیات آنچه انجام می‌دهد را تشریح نکنیم.

وی در ادامه مقاله خود آورده است: ارتش اسرائیل چه دفاعی در مقابل این تهدیدات دارد؟ گفتن اینکه دفاع ناچیز بوده آسان نیست. (در صورت حمله) قربانیان تنها شامل نظامیان و نیروهای ذخیره نخواهند شد بلکه خانواده‌ها در خانه، کارگران، مشتریان در مراکز تجاری، رانندگان در خیابان‌ها، دانش‌آموزان در مدارس و شهر بازی‌ها و عابران پیاده در خیابان‌ها را نیز دربر می‌گیرد. اهداف (حملات) مراکز شهرها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های برق، وزارتخانه‌ها، کارخانه‌ها و پالایشگاه‌های نفت خواهد بود و هر برخوردی باعث فلج شدن دولت، کشتار جمعی و فرار دسته جمعی به مناطق دیگر و به خارج می‌شود.

ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی همچنین فاش کرد: اسرائیل در حال حاضر در تیررس هزاران موشکی است که وجودش را در معرض خطر قرار خواهد داد و تنها گزینه پیش روی آن، واکنش به همان شدت است اگر در چنین وضعیتی قرار بگیرد، برای نخستین بار جنگی را با قدرت تهاجمی ویرانگر در کنار قدرت دفاعی صفر آغاز خواهد کرد.

در همین راستا، آری شاویت، تحلیلگر سیاسی اسرائیلی یادداشتی را در سال ۲۰۱۷ در روزنامه هاآرتص منتشر کرد که در آن می‌گوید: اسرائیل به عنوان یک “کشور” آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و اسرائیلی‌ها نتیجه دروغ‌هایی هستند که جنبش صهیونیستی درباره “هولوکاست” و “سرزمین موعود” آنها را اختراع کرده است.

وی همچنین در این یادداشت آورده است، اوضاع در اسرائیل از نقطه “بدون بازگشت” عبور کرده طوری که دیگر امکان پایان دادن به اشغالگری، توقف شهرک سازی و تحقق صلح وجود ندارد. اگر اوضاع اینگونه باشد بنابراین زندگی در اراضی اشغالی هیچ سودی ندارد و باید این اراضی را ترک و با دوستان وداع کرد و به سان فرانسیسکو و یا برلین رفت.

شاویت در ادامه از رهبران رژیم صهیونیستی خواست تا زبان سیاسی جدیدی را ابداع کنند که واقعیت و اینکه فلسطینی‌ها در این سرزمین ریشه دارند را به رسمیت بشناسد.