ارتش ایران ، مقتدرترین یا مظلوم ترین؟ یادداشت مدیرمسئول ارتش ایران مطمئنا یکی از مقتدرترین ارتش های منطقه و حتی دنیا بوده و هست و در طول سالیان گذشته فراتر از وظیفه خود که پاسداشت مرز و بوم کشورمان بوده عمل کرده و در همه عرصه های ملی مانند وقوع بلایای طبیعی پیشتازی داشته و […]

ارتش ایران ، مقتدرترین یا مظلوم ترین؟

یادداشت مدیرمسئول

ارتش ایران مطمئنا یکی از مقتدرترین ارتش های منطقه و حتی دنیا بوده و هست و در طول سالیان گذشته فراتر از وظیفه خود که پاسداشت مرز و بوم کشورمان بوده عمل کرده و در همه عرصه های ملی مانند وقوع بلایای طبیعی پیشتازی داشته و فداکاری نیروهای غیور و خودجوش ارتشی همواره زبانزد مردم کشور عزیزمان بوده و خواهد بود.

به همین خاطر است که محبوبیت ارتش کشورمان نزد مردم همواره حفظ شده و اردات قلبی و دعای خیرشان بدرقه راه این عزیزان خواهد بود.

با همه تفاسیر، متاسفانه ارتش مقتدر ایران نه تنها مظلوم ترین نهاد نظامی ایران بلکه مظلوم ترین نهاد در بین کلیه وزارت خانه ها و سازمان لشکری و کشوری است.

جمله فوق، عقیده فرزند یک ارتشی مخلص و فداکار است که به ایثارگری پدر عزیزم که بالغ بر ۶ سال در عرصه جنگ، جان خود را در طبق اخلاص گذاشت و حتی در این بین از کوچک ترین امتیازاتی که حقش بود صرفنظر کرد و حتی پس از آسیب های شدید ناشی از شیمیایی، حتی یک درصد جانبازی هم برای خود طلب نکرد.

از درد دل بنده که بگذریم، مظلومیت این نهاد مقتدر، پس از حادثه تلخ ناوک کنارک به خوبی مشهود است.

متاسفانه پس از گذشت یک هفته از این حادثه دردناک، هیچ گونه دلداری و همدلی با خانواده های داغدار عزیزان از دست رفته این واقعه که من نیز خود را از این خانواده می دانم، از طریق رسانه ها صورت نگرفته و حتی رسانه ملی زحمت قرار دادن یک روبان مشکی ساده در کنار تصویر را به خود نداده است.

همین بی لطفی ها که به کوچکترین آن اشاره شد، نشان دهنده مظلومیت این قشر ایثارگر و خانواده عزیزشان است.

مگر این عزیزان برای حفظ جان و مال و شرف نظام و مردم شریف ایران، جان خود را در طبق اخلاص نگذاشته بودند؟!

دلیل این بی تفاوتی ها چیست؟!

چرا حتی یک بنر تسلیت در سطح شهر دیده نمی شود؟ چرا صداوسیما قضیه را انگار نه انگار پنداشته است؟ چرا حتی یک روز عزای عمومی اعلام نشد؟

و هزاران چرای دیگر…

چند نمونه از پاسداشت از دست رفتگان و شهدای ارتش کشورهای دیگر را می بایست به مسئولان مربوطه نشان داد تا بلکه کمی به خود بیایند و این عزیزان را ارج نهند؟!

البته که شهیدان در نزد خداوند زنده‌اند و برای آنان که هنوز به جمع‌شان نپیوسته اند دعا می‌کنند و از روزی خود شادند و خدواند متعال بر آن ها بشارت می دهد و نیازی به زندگان بی تفاوت ندارند.

و اما پس از این درد و دل کوتاه، تسلیت به خانواده محترم این عزیزان که مصداق آیه شریفه «ارجعی الی ربک راضیه مرضیه» هستند و اجرشان با شهید مظلوم راه حق حضرت علی (ع) که «شهادت» را بازگشت ابدی مومن به دنیای باقی می داند و می فرماید شهادت بهترین مرگ هاست چون سفرالی الله است. سفری که از آغاز، تمامی بشریت با آن آشنا بوده و همگان را در یک جا به هم می رساند.

سفری که جز کوچ زیبای یک پرنده مهاجر نیست. کوچی که از جانب دنیای دیگر هدایت شده است. «و ترحلوا فقد جدبکم»

و به قول مولانا:

بود مرگ دنبال هر آدمی

نباشد همی غافل از او دمی

شهادت یقین بهترین مردن است

به سوی خدا ره چنین بردن است.

 

کجا سرمایه گذاری کنیم | دکتر سید محمد مهاجر

  • نویسنده : دکتر سید محمد مهاجر
  • منبع خبر : سی نیوز