چه بلایی قراره سر پادگان ۰۶ بیاد؟! یادداشت مدیرمسئول اگر در چند روز گذشته در خیابان ها و بزرگراه های شهر تهران تردد کرده باشید، با حجم عظیمی از تبلیغات شهری در رابطه با تبدیل پادگان ۰۶ تهران به بوستان ارتش در بیلبوردها، استرابوردها و بریج بوردها مواجه شده اید. تقریبا ده درصد فضای تبلیغاتی […]

چه بلایی قراره سر پادگان ۰۶ بیاد؟!

یادداشت مدیرمسئول

اگر در چند روز گذشته در خیابان ها و بزرگراه های شهر تهران تردد کرده باشید، با حجم عظیمی از تبلیغات شهری در رابطه با تبدیل پادگان ۰۶ تهران به بوستان ارتش در بیلبوردها، استرابوردها و بریج بوردها مواجه شده اید.

تقریبا ده درصد فضای تبلیغاتی شهری تهران که اگر به طور سرانگشتی حساب کنیم، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فقط در فضای محیطی هزینه هنرنمایی شهرداری تهران و شورای شهر تهران شده، تا ثابت کنند خیلی به فکر مردم شهر و دیار خود هستند.

اما اگر نگاه دقیق تری به این حجم از تبلیغات محیطی داشته باشیم، متوجه خواهیم شد با نزدیکی به انتخابات شورای شهر تهران، که سال آینده برگزار خواهد شد، پیوند و همدلی ظاهری شورای شهر با شهرداری به اوج خود رسیده و مطمئنا با انجام کمپین های تبلیغاتی از تقریبا یک سال مانده به انتخابات، به دنبال نمایش دستاوردهای نه چندان ارزشمند خود می باشند.

تبلیغاتی که هزینه آن از جیب ملت و نه خود اعضای شهرداری و شورای شهر به هدر می رود.

بله هزینه بیت المال…

هزینه ای که می توانست صرف امور فرهنگی، بهداشتی و خیلی موارد دیگر شود، اکنون وقف شهرداری و اعضای شورای شهر تهران می شود تا استارت یک پروژه ۶۰۰ هزار متری در قلب محله پاسداران زده شود. ششصد هزار متر پارک و فضای سبزی که معلوم نیست چه زمانی به بهره برداری برسد، و قرار است چه میزان بار ترافیکی به محله پاسداران و محدوده آن وارد کند. همان بلایی که اطلس مال بر سر محله نیاوران آورد، اما در ابعاد بیشتر و بزرگتر!

اما شهردار و اعضای شورای شهر تهران که این پروژه را موفقیت شهری و هدیه به مردم تهران نامیده اند و فضای شهر را پر از تبلیغات کرده اند، لطفا پاسخگوی این مسئله باشند که چرا این پروژه در زمستان سال ۹۶ به دلیل مشکلات فنی و تحمیل بار ترافیکی به محلات پیرامون منتفی شد و اکنون با نزدیک شدن به انتخابات دوباره فعال شده و چرا این همه هزینه بابت تبلیغات آن از جیب مردم ستمدیده صرف می شود؟! آن هم در بحران اقتصادی که یک کارگر به خاطر نداشتن نان شب زن و بچه اش اقدام به خودکشی می نماید.

آقایان محترم، شاید فضاهای تبلیغاتی بهتری هم در حاشیه شهر و برای مردم فقیر، کودکان کار، زنان بی سرپرست و بیماران خاص باشد که حداقل اگر نیاز به خودنمایی پیش از انتخابات دارید، گره کوچکی هم از این مردم بگشایید.

 

کجا سرمایه گذاری کنیم | دکتر سید محمد مهاجر

  • نویسنده : دکتر سید محمد مهاجر
  • منبع خبر : سی نیوز