بازاریابی و فروش املاک با رویکرد اقتصاد ایران به گزارش سرویس اقتصادی سی نیوز و به نقل از شبکه تلویزیونی ایران کالا و در گفتگو با دکتر علیرضا عاشوری کارشناس بازاریابی و مسائل اقتصادی در خصوص عوامل موثر بر مسکن در هفت سال گذشته مطرح شد: قیمت مسکن در هفت سال گذشته حدود ۴۵۰ درصد […]

بازاریابی و فروش املاک با رویکرد اقتصاد ایران

به گزارش سرویس اقتصادی سی نیوز و به نقل از شبکه تلویزیونی ایران کالا و در گفتگو با دکتر علیرضا عاشوری کارشناس بازاریابی و مسائل اقتصادی در خصوص عوامل موثر بر مسکن در هفت سال گذشته مطرح شد: قیمت مسکن در هفت سال گذشته حدود ۴۵۰ درصد رشد داشته است و هر سال هشتاد صدم درصد به قیمت پایه سال قبل اضافه شده است. عاشوری در ادامه به نکات مهمی در رابطه با بازاریابی و فروش املاک با رویکرد اقتصاد ایران پرداخت.

دکتر عاشوری افزود: کاهش قیمت نفت موجب کاهش درآمد دولت شده و تحولات جهانی تأثیر بسزایی در روند تحولات اقتصادی کشور داشته است.

وی افزود: متأسفانه عدم پایبندی دولت به شعارهای ابتدایی خود در خصوص تامین مسکن اجرایی نشد و همین کار را برای کسانی که در حوزه مسکن از رانتهای اطلاعاتی استفاده می کردند کار را راحت کرد و موجب به حاشیه کشانده شدن شغل املاک و مستغلات شد.

دکتر عاشوری تصریح کرد: وقتی مسکن گران می شود و باز هم خرید صورت می گیرد نشان از ترس مردم دارد و مجبور هستند به قیمت های کاذب مسکن تن دهند.

این کارشناس حوزه مسکن گفت: پیشنهادی که حوزه بازاریابی دارد اصول فروش و بازاریابی املاک و مستغلات نوین هست که شامل راه اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ، برگزاری و شرکت در سمینارهای فروش و بازاریابی املاک، تبلیغات در رسانه های اجتماعی، برگزاری همایش برای خریداران مسکن، برندینگ، مشارکت در کسب و کارهای محلی با تبلیغات روی کالاهای مصرفی و ایجاد یک وب سایت عالی و استفاده از پایگاه اطلاع رسانی گوناگون (بانک اطلاعات املاک و مستغلات) است.

 

دکتر علیرضا عاشوری

 

عاشوری راهکارهای خروج بخش مسکن از بحران های دائمی پنج دهه گذشته را این گونه برشمرد:

۱- کاهش سهم زمین از قیمت نهایی مسکن
۲- تبدیل واسطه های مالکیتی در فرآیند تولید به واسطه های مدیریتی
۳- تخصیص تسهیلات قرض الحسنه جهت پوشش ۸۰ درصد از هزینه های ساخت مسکن
۴- استفاده از فناوری های نوین و صنعتی سازی ساخت مسکن
۵- کنترل سوداگری در بازار مسکن
۶-ایجاد بانک اطلاعات بخش زمین و مسکن
۷- توجه ویژه به احیا و بازسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و روستایی
۸- ضرورت ایجاد پیوند مناسب و اثربخش بین بخش مسکن و مراکز علمی و دانشگاهی
۹- ارزیابی فنی جهت تکمیل پروژه های مسکن مهر و زیرساختهای مورد نیاز

  • نویسنده : دکتر علیرضا عاشوری
  • منبع خبر : ایران کالا