پورمجاهد با تأکید بر اینکه اصلا پذیرفتنی نیست که تسهیلات پایین تر از سهم بانک ها پرداخت شود، اظهار کرد: خبرنگاران از بانک ملت درباره پرداخت تسهیلات مطالبه گری کنند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اعلام کرد: بنده از جانب دستگاه ها و بانک ها از تمام مردم به علت اینکه طرح های اشتغالزای استان را تاکنون کارشناسی نکرده‌اند، عذرخواهی می‌کنم.

ظاهر پورمجاهد شنبه ۱۹ بهمن در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، با تأکید بر اینکه بانک هایی که در ارائه تسهیلات روستایی همکاری نداشته‌اند، اخطاریه دریافت می‌کنند، گفت: از هیچ بانک و دستگاهی پذیرفته شدنی نیست در شرایط فعلی کشور که به سختی منابع به‌دست می‌آید، تسهیلات را رها کنند.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه زمانی تا پایان سال نداریم، اظهار کرد: باید گیرها رفع شود و سازمان ها مشکلات موجود در بانک ها را اعلام کنند تا بررسی و رفع شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی بانک ها بعد از ۱۱ ماه از سال اعلام می‌کنند که تسهیلات وجود دارد اما طرحی در بانک ها نیست، به مدیرکل کار استان تأکید کرد: اداره کار بیشتر از سهمیه طرح به بانک ها معرفی کند.

پورمجاهد با بیان اینکه بانک هایی که تا تاریخ ۳۰ آذر اقدام نکرده‌اند، به تهران اعلام خواهیم کرد، ادامه داد: بانک صادرات استان باید در سال ۹۸ سهمی که در سال ۹۷ ابلاغ شده، جذب کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از دو بانک سپه و صادرات استان همدان و دبیرخانه کارگروه اشتغال خواست تا گزارش کارشناسی شده ارائه دهند، خاطرنشان کرد: بنده از جانب دستگاه ها و بانک ها از تمام مردم به علت اینکه طرح های اشتغالزای استان را تاکنون کارشناسی نکردند، عذرخواهی می‌کنم.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌ها و بانک های استان مبنی بر اینکه به اندازه کافی جلسه گذاشته و خواهش شده است بنابراین هر چه سریع تر تعیین تکلیف کنید، تأکید کرد: مردم تقاضای تسهیلات دارند و دولت هم ابلاغ کرده است، پس مشکل کار کجاست؟

پورمجاهد با تأکید بر اینکه اصلا پذیرفتنی نیست که تسهیلات پایین تر از سهم بانک ها پرداخت شود، اظهار کرد: خبرنگاران از بانک ملت درباره پرداخت تسهیلات مطالبه گری کنند.

وی با اشاره به اینکه باید با تعامل بانک ها و دستگاه‌های ذیربط مشکلات طرح‌های اشتغالزای استان حل و فصل شوند، گفت: باید برخورد شود تا کسی که دلسوزانه کار می‌کند با کسی که مانع ایجاد می‌کند، مشخص شود.