آیا در حوزه رسانه می توان میلیاردر شد؟ آیا در حوزه رسانه می توان میلیاردر شد؟ رسانه­ بارون سوباش چاندرا در تمام آخر هفته برای مقابله با یک گزارشگر خبری، که ادعا می کند با گروه Essel اش مرتبط است مبارزه می­کند. زیرا این رسانه با یک شرکت تحقیقاتی که با اداره تحقیقاتی تقلبی در […]

آیا در حوزه رسانه می توان میلیاردر شد؟

آیا در حوزه رسانه می توان میلیاردر شد؟ رسانه­ بارون سوباش چاندرا در تمام آخر هفته برای مقابله با یک گزارشگر خبری، که ادعا می کند با گروه Essel اش مرتبط است مبارزه می­کند. زیرا این رسانه با یک شرکت تحقیقاتی که با اداره تحقیقاتی تقلبی در هند ارتباط دارد معاملات مشکوک انجام می­ دهد،که این گروه اتهامات را رد کرده است، اما پیش بینی کرده که سهام Zee Entertainment Enterprises و Dish TV India از جمعه تا ۳۱٪ و ۳۸٪ سقوط کند. با ما همراه باشید تا ببینیم میلیاردر رسانه ای سوباش چاندرا برای حفظ کنترل امپراطوری خود می جنگد.

آیا در حوزه رسانه می توان میلیاردر شد؟

 

پس از آنکه چاندرا به سرعت جلساتی را با وام دهندگان از جمله بانک ها، صندوق های متقابل و شرکت های مالی غیر بانکی در طول تعطیلات در آخر هفته برگزار کرد، برخی از سهام که زمانی ضرر کرده بودند جبران شدند. سهام Zee در روز دوشنبه ۱۷٪ افزایش یافت و Dish TV نزدیک به ۷٪ اضافه شد.

با توجه به گزارش هفته گذشته در پورتال خبری The Wire, the SFIO ،در حال حاضر یک شرکت به نام Nityank Infrapower  با سپردهء بیش از ۳۰ میلیارد روپیه پس از demonetization در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ در صدر است، و این در حالی است که نخست وزیر نارندا مودی نزدیک به ۸۶٪ از پول کشور را نامعتبر اعلام کرد. طبق گزارش اخبار، Nityank  و گروهی از این شرکت ها معاملات مالی­ای انجام دادند که چندین شرکت وابسته به گروه Essel را شامل می شد.

و سهام برخی از این شرکت های ثبت شده در Essel تحت تاثیر قرار گرفته است به  دلیل اینکه این گروه مقدار زیادی بدهی دارند و مؤسسان با  سهام خود با وجوه ذکر شده به عنوان وثیقه گذار متعهد شده اند. همچنین رسانه ای در بمبئی که به نام اوست  مجاز به صحبت با رسانه ها نیست. این فرد گفت: سرمایه گذاران نگرانند که در صورت ورشکستگی این گروه (همانطور که در کارگزاری دیگر اتفاق افتاده است) کار به پایان برسد و سرمایه خود را از دست بدهند و از این رو با عجله از آن خارج می­شوند.

وی افزود: “این مورد هیچ ارتباطی با تجارت اصلی Zee یا Dish ندارد.”

Essel Group در بیانیه­ ای به بورس، گفت که Nityank InfraPower یک شرکت مستقل بوده و وابسته به آن نیست و هرگونه سوالی از SFIO مربوط به demonetization به Nityank هدایت شود.

این شرکت اضافه کرد که در ماه ژوئیه / اوت سال گذشته، SFIO از برخی از شرکت های Essel Group اطلاعات و اسناد مربوط به معاملات خاص را درخواست نموده و این اطلاعات را فراهم کرده است.در این بیانیه آمده است: “از آنجایی که” اطلاعات زیادی مورد پیگیری قرار نگرفته است، این موضوع برای موسسات Essel Group منتفی است. ”

چاندرا هفته­ هایی را با آرامش در سرمایه­ گذاری سپری کرد. بورس اوراق بهادار در اظهار نظر امروز این شرکت اعلام کرد که به “توافق با وام دهندگان” افرادی که تعهد سهام مؤسسان را به عهده دارند، وارد شده است.

طبق یادداشت  Edelweiss Securities، این شامل اعلان سهام متعهد نیست.

این شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد که چاندرا قصد دارد تا نیمی از ۴۱٫۶ درصد سهام Zee خود را به فروش برساند و Goldman Sachs را در هند به عنوان بانک سرمایه گذاری و مشاوران LionTree مبتنی بر U.S. به عنوان مشاور استراتژیک بین المللی خود منصوب کرده است.

کارشناسان رسانه ها می گویند، Zee اولین شرکت پخش خصوصی خانگی در هند است و هیچ کمبودی بواسطهء طرفداران بالقوه نداشته است. بر اساس گزارش روزنامه استاندارد Business Standard، Reliance Jio متعلق به Mukesh Amabani نیز علاقه مند به خرید سهام اند. در حال حاضر اعتماد فقط در چندین شرکت رسانه ای در هند نقش دارد و Zee با دسترسی به کتابخانه ودستیابی به محتوای وسیع آن به مشتریان Jio  مناسب است، و مشتریانش از برنامه­ها و اطلاعات ارزان و با تخفیف جهت تلفن هوشمند استفاده می­کنند.

سخنگوی Reliance گفت: ” ما به عنوان یک سیاست در مورد شایعات رسانه ای اظهار نظر نمی کنیم. شرکت ما فرصت های مختلف را به صورت مستمر ارزیابی می کند. ”

  • نویسنده : دکتر سید محمد مهاجر